Home
Bulharsko  Turecko
 Albánie
Finsko Norsko Švédsko
Litva  Lotyšsko  Estonsko

Austrálie 
Malajsie  Thajsko Japonsko
Cesta kolem světa za 22 dní

 

 

 Honza Hanus © 2023         

 
Čína
 
Žádat o krátkodobé vízum v Číně na letišti už není možné. V současnosti se do Číny musí přicestovat s vízem, jehož vyřízení je poměrně komplikované.
V případě tranzitu vízum nevyžadovali (vyzkoušeno naposled v prosinci 2023 při letu Vídeň - Peking - Taiwan).

Čínská zeď  Procházka po Čínské zdi

Chcete-li v Pekingu navštívit Čínskou zeď, zde je návod:

Co nejdřív si z bankomatu vyberte peníze, kartou totiž málokde zaplatíte. Ne každý bankomat vám zafunguje a když se to podaří, snažte se rozměnit a drobným nákupem získat hodně drobných.
Při východu z pekingského letiště jděte po směrovkách Airport express. Jezdí v intervalu 8-12 minut, jízdenka na tento rychlovlak stojí 25 juanů a dá se koupit v automatu (nešlo nám to), nebo v okénku za hotové. Vystoupíte v konečné stanici Dongzhimen po asi 25 minutách.

Ve stanici Dongzhimen přesednete na metro. Jízdenku do stanice Jishuitan opět koupíte v automatu (zase nám to nešlo) nebo v okénku a drobné vrací. Je dobré mít mapku a ukázat prstem cílovou stanici, zakroužkovat ji nebo nápis Jishuitan napsat na kousek papíru. Vyslovuje se to dost jinak, než se to píše, a nebudou Vám rozumět. Ani anglicky se téměř nikde nedomluvíte.
Ve stanici Dongzhimen nasednete na modrou linku metra, která jezdí okruh a nemá tedy konečné stanice. Při nastupování hledáte směr s následnou stanicí Yonghegong (ne opačný směr Dongsi). V metru se připravte na tlačenici. Jishuitan je 4. zastávka.

Ve stanici Jishuitan vyhledejte exit 2B, vyjeďte eskalátorem a dejte se rovně. Půjdete dlouhým koridorem stále rovně asi půl kilometru, až narazíte na mnohaproudou vozovku a za ní se bude vypínat kamenná tvrz (mohutná stavba o výšce cca 20 metrů s masívním valem). Vydáte se vlevo, na nejbližším přechodu přejdete a v blízkosti tvrze najdete zastávku autobusu č. 877. Přibližné GPS souřadnice místa jsou 39.9501 116.3796.

Na stanovišti busu č. 877 se nelekejte dlouhé řady, jezdí totiž jeden autobus za druhým po pár minutách a během hodiny jich vyjedou desítky. Jízdenka stojí 12 juanů a je nutné mít přesně. Nikde se nestaví a za 1 hodinu a 20 minut vystoupíte v Badalingu, což je nejnavštěvovanější místo Čínské zdi známé z obrázků a kalendářů.
Na mapě jsem našel Badaling těsně na hranici Pekingu, takže podmínku neopustit město ještě splňujete (žádná policejní kontrola se cestou nekonala).
Zde ještě přidávám jízdní řád vlaků ze stanice Dongzhimen zpět na letiště – poslední spoj odjíždí ve 22:30 hodin.


Autobus č. 877  Na Náměstí nebeského klidu
 

 

 
Na úvodní stránku
Cesta kolem světa za 22 dní
 
Austrálie   Thajsko   Japonsko

Autem do těchto zemí:
  Albánie  Bulharsko  Turecko  Rumunsko  Maďarsko  
Finsko  Norsko  Švédsko  Litva  Lotyšsko  Estonsko


   

 

cestujte©2023

 

 

TOPlist